TAJE THAJSKA
Z OPIČÍHO MĚSTA ZA KRÁLOVSKOU KOBROU

Rušné město Bangkok, plavající jeptiška, ženy s žirafími krky, thajské tance, záplavy úsměvů, ještě rušnější a veselé město Lopburi plné opic, království tygrů, jedovatí hadi, sloni indičtí, vůně kokosové polévky, spousty malých krámků, nádherný a romantický svátek světel jsou v Thajsku našimi největšími zážitky.


Na naší další cestě se vydáme do SEVERNÍHO THAJSKA, které nás uchvátí svými kulturními i přírodní krásami. BANGKOK je našim prvním městem, kde vydržíme několik dní. Prozkoumáme ho křížem krážem - ve dne, v noci, pěšky i TUK-TUKEM.
V Bangkoku navštívíme chrám Wat Po, kde se mezi barevnými sloupy ukrývá velký LEŽÍCÍ BUDDHA. Své oči pokorně zvedneme i k ohromné soše velkého stojícího Buddhy. Uvidíme i sochu Buddhy vyrobenou z RYZÍHO ZLATA. Podíváme se i do ulic, kde se sochy Buddhů vyrábí, a kde Buddhové ještě voní novotou. U chrámu Wat Arun zažijeme pak nádherný západ slunce.
Blízko řeky Kwai vyhledáme PLAVAJÍCÍ JEPTIŠKU. Vznášet se na vodě jako ona, to nikdo hned tak nedokáže!
Budeme čekat u netopýří jeskyně, ze které každý večer vylétá na 100 MILIÓNŮ NETOPÝRŮ. V pralese objevíme dokonce i velmi vzácného netopýrka thajského - nejmenšího savce na světě.
V Thajsku navštívíme denní TRHY, noční trhy, i trh, který leží přímo na vlakových kolejích. Ochutnáme skvělou thajskou kuchyni ochucenou exotickým kořením - nudlovou či kokosovou polévku, patai, tom jam, ale také tučného červíčka, KŘUPAVOU HOUSENKU, velkou kobylku i cvrčka.
Spoustu legrace zažijeme v OPIČÍM MĚSTĚ Lopburi, kde obyvatelům stěžují život tlupy drzých makaků. Opice jsou opravdu všude - na silnici, na střeše, houpou se na drátech. Nejvíc je ovšem lákají malé krámky na ulici, kde se vždycky najde něco dobrého k snědku. U jednoho malého chrámu mají makakové každý den bohatě prostřený stůl, u kterého se opice cpou a cpou, co se do nich vleze.
Jinde si pohladíme TYGRY - od malých tygříků až po velké obávané kočky. Je to opravdu ohromný zážitek, být v těsné blízkosti takové dravé šelmy! S hrůzou v očích budeme sledovat HADÍ MUŽE, jak hbitě zachází s královskou kobrou, největším jedovatým hadem na světě. Nebezpečné představení vyvrcholí POLIBKEM SMRTI. Dodáme si odvahy a necháme si dát kolem krku tohoto smrtelně jedovatého hada. Je to velmi podivný pocit, mít na sobě tak nebezpečného tvora.
Naše cesta povede až daleko na sever, kde žijí velmi zajímavé horské kmeny. Nejvíce obdivujeme ženy s dlouhými ŽIRAFÍMI KRKY, které nosí kolem krku těžké mosazné spirály již od dětství. Trpí, to bez pochyby, ale co by člověk pro krásu neudělal. Zaposloucháme se také do nezvyklých tónů tradiční THAJSKÉ HUDBY.
Celé dny strávíme mezi INDICKÝMI SLONY. Budeme je krmit, jezdit na nich, navštívíme i sloní festival. Vyrobíme si papír ze sloního trusu. Na papír pak sloni dokonce i něco pěkného namalují. Tak moc jsou šikovní!
Spatříme nádherné tanečnice, jak se líčí pro svůj největší svátek - Loi Kratong - SVÁTEK SVĚTEL. Navečer se všude rozsvítí svíčky. Vzápětí svátečně a romanticky naladění lidé pouští na vodu své lodičky z banánového listí. Hned vedle nás začnou dvojice i skupinky zapalovat VELKÉ LAMPIONY, které se za okamžik vznesou vzhůru k inkoustově temnému nebi. Nad vší tou krásou se nám TAJÍ DECH. A nám pak nezbývá, než si nakonec také vypustit svůj světelný lampion - a něco krásného si přát!


VELMI VESELÉ A POHODOVÉ PÁSMO Z ASIE
Velmi úspěšná, barevná a pestrá fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI napříč severním Thajskem, které je plné kulturních a přírodních pokladů. Pásmo protkané nespočetnými veselými i napínavými příběhy.COPYRIGHT © 2002-2021 Kateřina & Miloš MOTANI
Website designed and managed by Motani