DIVOKÝ MADAGASKAR
LEMUŘI, BAOBABY A DOMEČKY Z BLÁTA

Říká se, že Madagaskar je zbytek dávného tajuplného potopeného kontinentu Lemurie. Červený ostrov je domovem rostlin a zvířat, které nikde jinde nenajdete. Ve větvích mají své rejdiště lemuři s kožíškem jak plyšáci a tlapkami jako samet. Za svou kořistí se plíží fosa. Najdete tady deštný prales, mangrovy, kokosové palmy, banánové plantáže, rýžová pole, mohutné baobaby, suchý opadavý les i trnitou buš. Lidé na Madagaskaru jsou velmi chudí, pracovití, veselí a nesmírně srdeční.


Tentokrát vás Kateřina a Miloš MOTANI zavedou na fascinující ostrov. Madagaskar prozkoumají od východu na západ a od severu na jih. Obklopí je PODIVNÝ ZVÍŘECÍ SVĚT a neméně ÚCHVATNÁ VEGETACE. Osmdesát procent rostlin a zvířat se totiž vyskytuje pouze tady.
Nejprve s nimi zavítáte do parku Arcandia, kde žije největší druh LEMURA INDRI. Jeho pronikavý křik se brzy z rána šíří kilometry daleko nad deštným pralesem. Mezi listy zvědavě vykukují černobílí lemuři vari, lemuři hnědí, tančící SIFAKY, ale i legrační lemuři bambusoví. A když se krajina ponoří do černočerné tmy, skotačí ve větvích noční lemuři maki. Se soumrakem vylézá ze svého hnízda i "nejošklivější" zvíře na světě AYE-AYE. V husté vegetaci se ukrývají CHAMELEONI všech velikostí, gekoni, hroznýši a pestrobarevné žáby.
S autory se poplavíte k bývalému PIRÁTSKÉMU OSTROVU St. Marie, kde se v zátoce zdržují velryby. Písečné pláže lemované kokosovými palmami vypadají jako vystřižené ze žurnálu. U úchvatného BAREVNÉHO GEJZÍRU se naučíte nejdůležitější malgašské slovíčko.
Na západním pobřeží dominují krajině OHROMNÉ BAOBABY. V rezervaci Kirindy se cestovatelé vypraví na noční výpravu za velmi vzácným druhem potkana. Ovšem pozor, hustým lesem slídí i podivná PSOKOČKA FOSA !
Poté se Kateřina s Milošem vydají na dalekou a náročnou cestu do oblasti TSINGY DE BAMARAHA. Budou se proplétat skalním labyrintem, šplhat po ostrých vápencových špičkách a prodírat se DIVOKÝMI JESKYNĚMI. Na jihu rostoucí trnitá buš plná těch nejpodivnějších rostlin je královstvím LEMURA KATA.
A mezi touto vší přírodní krásou žijí ÚŽASNÍ MALGAŠI. Kousek od Afriky a přitom v nich koluje africká, asijská, arabská i evropská krev. Cestovatelé pozorují CVRKOT NA ULICI, kde se prodává všechno, co se urodí nebo uloví - klidně i dvě rajčata nebo hromádka sušených rybiček. V Brikasville se právě sváží z plantáží tuny banánů. Co se ulomí, posbírají děti. Večer se pak banány smaží na ohni a prodávají za korunu kus.
Kde se Kateřina s Milošem objeví, tam je obklopí ROZJÁSANÉ DĚTSKÉ TVÁŘE. Ocitnete se s nimi dokonce i mezi pravými ZLATOKOPY. Po pás ve vodě se po celý boží den lopotí za třpytivým práškem, po čele jim stékají perličky potu. Ocitneme se také mezi hledači barevných SAFÍRŮ. Lidé na Madagaskaru jsou velmi chudí. Jsou však šťastní, veselí a se SRDCEM NA DLANI.


VELMI VESELÉ PÁSMO SKLÍZÍ MIMOŘÁDNÝ ÚSPĚCH !
Mimořádně úspěšná a hodně veselá fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI o velmi náročné terénní cestě plné nesčetných nástrah, jedinečné přírodě, roztomilých lemurech a obyčejných lidech s úsměvem na tváři. O ostrově, který nenechá člověka ani na chvíli vydechnout.COPYRIGHT © 2002-2021 Kateřina & Miloš MOTANI
Website designed and managed by Motani