KEŇA & GORILY
ČERVENÍ SLONI, ZELENÁ MAMBA A MASAJOVÉ

Zlaté rozlehlé travnaté pláně, divočina, rozžhavené slunce, spousty afrických zvířat, hliněné černošské chatrče a černé tváře - tak si každý z nás představuje Afriku. Jaká je však skutečná Keňa? Je ještě stále tak úchvatná a divoká? Tušení nás opravdu nezklame - na své cestě budeme každou chvíli zažívat veselé, ale i velmi, velmi napjaté chvíle!


Naše cesta povede tentokrát napříč Keňou. Již kousek za hlavním městem Nairobi začíná ta pravá AFRICKÁ DIVOČINA, kde je možné spatřit spousty divokých afrických zvířat. Velmi brzy natrefíme na velké hejno ptáků marabu. Další den strávíme s malými osiřelými ČERVENÝMI SLONY. Naučíme se rozeznávat různé druhy žiraf - běžnou žirafu masajskou a vzácnou žirafu Rothschildovu. ŽIRAFA SÍŤOVANÁ se nám líbí ze všech nejvíc. Poté se podíváme žirafám zblízka do očí.
Budeme šplhat napříč nádherným úzkým kaňonem. Celý den strávíme mezi HORKÝMI PRAMENY a gejzíry. Kousek od nás si budou vykračovat velká hejna růžových plameňáků.
Park MASAI MARA je proslulý takzvanou velkou migrací, kdy se každý rok dva miliony zvířat vydávají na strastiplnou cestu dlouhou osm set kilometrů. V tuto chvíli přebrodila OBROVSKÁ STÁDA PAKOŇŮ zrádnou řeku plnou krokodýlů. Trochu nás zamrazí, když v parku Abmoseli přímo proti nám vykročí VELKÝ SLONÍ SAMEC. Naše srdce zaplesá, když v záři zapadajícího slunce stádo zeber rozvíří africký prach. V prašném oparu zahlédneme mohutný sopečný kužel Kilimanžára - nejvyšší hory Afriky.
Přijímáme pozvání a ocitáme se v masajské vesnici, kde bojovní MASAJOVÉ ještě stále bydlí v chatrčích postavených z bláta a kravího trusu, pijí kravské mléko smíchané s kravskou krví. Říká se, že vliv na jejich dlouholetý až stoletý život má právě nedaleké Kilimanžáro.
Zjistíme, že ČERNÁ MAMBA (NEJJEDOVATĚJŠÍ HAD AFRIKY) ve skutečnosti není vůbec černá. Vydáváme se také na dobrodružné hadí safari. S našim průvodcem Samem chodíme hodiny spletitým terénem, prolézáme HADÍ JESKYNÍ, než se nám konečně podaří najít velmi jedovatou ZELENOU MAMBU. Zažijeme napjaté chvíle při odběru hadího jedu - na řadu totiž přichází macatá zmije útočná a neméně nebezpečná plivající kobra!
S africkými dětmi si užijeme spoustu legrace. Nahlédneme také do několika AFRICKÝCH ŠKOL.
Apropo OPICE - těch je v Africe víc než dost. Vytrvale sledují, co by nám ukradly. Pokud je to kočkodan, člověk se ubrání, ale běda jak se na scéně objeví velký a silný PAVIÁN!
Národní park Samburu se pyšní mnoha zajímavými zvířaty jako jsou oryxové, antilopy žirafí, pštrosi somálští nebo krásné zebry Grévyho. Tady spatříme LVY konečně PĚKNĚ ZBLÍZKA! V Keni zažíváme na nezpevněných cestách opravdu HODNĚ HORKÉ CHVÍLE, které jednou opravou auta rozhodně nekončí. Celkem šestkrát opravujeme píchlé kolo!
Naše druhá cesta na africký kontinent vede do USMĚVAVÉ UGANDY provoněné zeleným čajem, kde našim hlavním cílem jsou HORSKÉ GORILY - něžní tvorové tolik podobní člověku. Na gorily podnikneme hned dvě výpravy. S pusou dokořán pozorujeme mohutného stříbrohřbetého samce, jak slézá ze stromu a usedá pár metrů od nás!


VELMI ÚSPĚŠNÉ, VESELÉ A NAPÍNAVÉ PÁSMO
Mimořádně úspěšná fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI z velmi náročné cesty napříč východní Afrikou se záplavou úchvatných záběrů. Velmi blízká setkání se zvířaty. Nahlédnutí do života bojovného kmene Masajů. Prošpikováno spoustou veselých i velmi napínavých příběhů.COPYRIGHT © 2002-2021 Kateřina & Miloš MOTANI
Website designed and managed by Motani