AUTOŘI

ČILE PO CHILE ZÍSKALO "OSKARA" !
Multimedální projekce ČILE PO CHILE získalo na prestižním rakouském festivale EL MUNDO 2012 velmi významné ocenění jako 3. nejlepší přednáška.
Tohoto festivalu, který se již po 14. konal v rakouském Judenburgu, se účastní ti největší dobrodruhové a cestovatelé z Rakouska, Německa, Švýcarska a jiných zemí.
EL MUNDO TROFEJ platí v německy mluvících zemích jako "OSKAR na cestovatelské a světoběžnické scéně".


Podívejte se na stránky tohoto jedinečného rakouského festivalu EL MUNDO.

http://www.elmundo-festival.at http://www.elmundo-festival.at http://www.elmundo-festival.at http://www.elmundo-festival.atOBSAH TVORBY KATEŘINY A MILOŠE MOTANI

Kateřina a Miloš MOTANI jsou velmi známá cestovatelská dvojice. Oba se narodili v České republice.
Miloš se věnuje fotografování naplno již od základní školy. Miloš má uzavřené vysokoškolské vzdělání získané studiem na VUT v Brně.
Kateřina se od dětství zabývá různými výtvarnými směry, v době dospívání začíná i psát. Na vysoké škole studuje obor biologie a chemie. V zahraničí se věnuje autodidakticky velmi intenzivně biologii, geologii, výtvarným směrům, fotografování a publistice.

Od roku 1989 žijí Kateřina a Miloš MOTANI v Rakousku.
Od roku 1991 začínají spolu hodně cestovat a poznávat daleké země. Společný zájem o fotografování se na jejich četných cestách ještě více prohlubuje.
Od roku 1996 cestují intenzivně a oba dva fotí. Jejich tvorba je zaměřená především na detailní vystižení různých podob, forem, tvarů a barev přírody.

FOTOGRAFIE překvapují nejen vysokou technickou kvalitou, ale hlavně svou neopakovatelnou atmosférou, zachycující pomíjivé okamžiky hry světel a stínů, které příroda nabízí.
Tematicky se Kateřina a Miloš MOTANI zaměřují především na oblasti pouští a polopouští, dále pak na americký a africký kontinent a evropské státy. Přitahuje je také hodně asie a orient. Vyhledávají s oblibou zapadlé vesnice, ale i pulzující zajímavá města.

V současné době se věnují i FILMOVÁNÍ. Jejich fotografické a filmové záběry dokumentují nejen danou lokalitu, přírodu, faunu a flóru, obyvatelstvo a kulturu, ale přibližují i jejich cestovatelské, někdy až dobrodružné příběhy, které je na cestě daleko od domova potkávají.

Již řadu let píší a pravidelně publikují četné FOTOREPORTÁŽE v předních geografických, fotografických i společenských časopisech a na webech (Koktejl, Příroda, Svět v obrazech, GEO, Fotovideo, VW Magazín, Outdoor, Travel Focus, Lidé a Země, Cestopisy, Treking, National Geographic, Hedvábná stezka, Outdoor Guide, Kalimera, Turistika a další).

Velký ohlas získali svými poněkud neobvyklými a působivě zpracovanými PROJEKCEMI se záplavou nádherných fotografií, podkreslenými emotivní hudbou, zasvěceným komentářem a autentickými zvukovými a hudebními záznamy, se kterými sklízejí u publika mimořádný úspěch. Od roku 2006 pořádají pravidelně a s velkým úspěchem rozsáhlá diashow-turné po mnoha městech České republiky, od roku 2008 promítají ve velkém měřítku také pro školy.

Kateřina a Miloš MOTANI vydávají také OBRAZOVÉ KNIHY a nástěnné KALENDÁŘE. Pořádají fotografické VÝSTAVY v České republice a Rakousku.
PROMÍTÁNÍ PRO ŠKOLY A VEŘEJNOST

Jejich první velmi úspěšné pásmo pro veřejnost nazvané TAJEMSTVÍ POUŠTĚ - netušené krásy amerického jihozápadu získalo hlavní cenu cestovatelů Zikmunda a Hanzelky na prosiměřickém festivale Cesty 2006.

Poté následovalo opět velmi úspěšné pásmo AMERIKA INKOGNITA - Las Vegas, zlato a Manitu.

Jejich třetí hodně dynamické pásmo DUHOVÁ AFRIKA - od Sloní řeky za bílým žralokem je poprvé obohaceno krátkými videosekvencemi a často i dobrodružnými příběhy.

Od podzimu 2012 promítají Kateřina a Miloš MOTANI své velmi úspěšné, barvami hýřící pásmo nazvané ČILE PO CHILE - pouští a pralesem až na konec světa, které je prošpikované spoustou veselých i napínavých příběhů. Jejich multimedální projekce ČILE PO CHILE získala na prestižním rakouském festivale EL MUNDO 2012 velmi významné ocenění jako 3. nejlepší přednáška. Tohoto festivalu, který se již po 14. konal v rakouském Judenburgu, se účastní ti největší dobrodruhové a cestovatelé z Rakouska a Německa. EL MUNDO TROFEJ platí v německy mluvících zemích jako "OSKAR na cestovatelské a světoběžnické scéně".

Od podzimu 2012 promítají Kateřina a Miloš MOTANI své nejnovější pásmo nazvané DIVOKÝ MADAGASKAR - Lemuři, baobaby a domečky z bláta. Jejich nejnovější filmově-fotografická projekce zavede diváky na úchvatný ostrov. V pásmu uvidíte nejen nádhernou a jedinečnou přírodu, ale setkáte se i s velmi chudými, ale veselými Malgaši. Autoři slibují, že se nikdo z diváků určitě nudit nebude, neboť jejich dvouměsíční cesta je opravdu velmi náročná, težký terén plný nesčetných nástrah. Každou chvíli je potřeba zastavit, neboť Madagaskar nenechá člověka ani na chvíli vydechnout.

Ve školním roce 2013/ 2014 probíhá velmi úspěšný projekt KOUZELNÁ PLANETA PRO ŠKOLY autorů Kateřiny a Miloše MOTANI již ve více než 80 městech!

Do MEXIKA podnikli autoři celkem tři cesty. Tato země je tak neuvěřitelně pestrá, že nakonec připravili pro školy dvě pásma - !VIVA MEXICO! - Tajuplný Yucatan a VELRYBÍ DOBRODRUŽSTVÍ - Neobyčejné příběhy z mexického pobřeží.
Večerní projekce se jmenuje !VIVA MEXICO! - Yucatan, Baja California a tacos. Je dlouhá 130 minut, které díky svému dynamickému zpracování neuvěřitelně rychle utečou.

Od podzimu 2014 promítají Kateřina a Miloš MOTANI pásmo z východní Afriky pod názvem KEŇA & GORILY - Červení sloni, zelená mamba a Masajové.

Od podzimu 2015 promítají autoři další nové a velmi veselé pásmo TAJE THAJSKA - Z opičího města za královskou kobrou. A od jara 2016 pak AFRICKOU DIVOČINOU - Slzy, naděje a tanec černého kontinentu.

Od podzimu 2016 promítají Kateřina a Miloš MOTANI velmi pestrobarevné pásmo se spoustou zvláštních příběhů NEZKROCENÁ BRAZÍLIE - Z Ria za modrým papouškem.

Od podzimu 2017 promítají autoři pásmo pásmo z Afriky plné dobrodružství ZÁHADNÁ A DRSNÁ NAMIBIE - Pobřeží koster, diamanty a červení černoši.

Od podzimu 2018 promítají autoři pásmo pásmo z USA FLORIDA & HAVAJ NA HAVAJI - Ostrovy z ohně, žraloci, mořské panny a Mickey Mouse.

Od podzimu 2019 promítají autoři pásmo pásmo z Asie EXPEDICE BORNEO - Ostrov lovců lebek, nosatých opic a sloních trpaslíků.

Od podzimu 2020 pak promítají Kateřina a Miloš MOTANI své nejnovější pásmo z Afriky VELKÉ SAFARI & USMÍŘENÍ S AFRIKOU? - Gepardí stezkou do lachtaní zátoky.
SYMBOLIKA VE JMÉNĚ A VE ZNAKU

Možná vás zarazí, proč dvojice používá na konci svého jména písmeno "i". Tohle zakončení má být jakýmsi vyjádřením množného čísla. Své fotografie nechtějí dělit na ty, které fotil "on" a které fotila "ona". Jsou to jednoduše snímky, které vytvářeli "oni společně".
Neméně důležité je jejich používání znaku ve formě velkého písmena "M", které v sobě skrývá hned několik symbolů. Nejen že "M" je prvním písmenem jejich příjmení, ale svým zjemnělým tvarem přípomíná rovněž obrysy letícího ptáka. Kdo zná literární dílo Richarda Davida Bacha "Jonathan Livingston Racek", jistě pochopí, co tím ti dva chtějí vyjádřit. Stejně jako tento racek touží po svobodě, poznání, rozletu a výškách. Na svých četných cestách se snaží objevovat veškerou krásu.
Ten nejdůležitější prvek, který se ve znaku nachází, je zjednodušené zobrazení za ruce se držící dvojice. Tento symbol vyjadřuje naprosto všechno, co k sobě tito dva cítí. Kromě citů hrají v jejich vztahu velkou úlohu sounáležitost, porozumění, podpora, spolehnutí se jednoho na druhého a hlavně - touha jít společnou cestou, kterou je především cestování a jejich fotografická tvorba.


COPYRIGHT © 2002-2021 Kateřina & Miloš MOTANI
Website designed and managed by Motani