NOVINKY

Na této stránce vás budeme pravidelně informovat o našich NOVÝCH PROJEKTECH. Najdete zde nejnovější zprávy ohledně našich CEST, PROMÍTÁNÍ a VÝSTAV. Upozorníme vás na naše nejnovější publikované ČLÁNKY a FOTOREPORTÁŽE

K podrobnějším informacím se dostanete kliknutím na světle oranžové nadpisy a jednotlivá slova, popřípadě obrázek.NEWSLETTER
Pokud máte zájem o zasílání informací ohledně našich TERMÍNŮ PROMÍTÁNÍ a dalších projektů, můžete nám zaslat svoji emailovou adresu.


FACEBOOK
Sledujte nás také na FACEBOOKU, kde uveřejňujeme nejčerstvější novinky, nejnovější fotografie z cest a promítání. Pořádáme také nejrůznější soutěže.

Nejvíce informací z našich cest, o promítání, o našem projektu a nejrůznější soutěže najdete na facebooku:
KOUZELNÁ PLANETA více info
www.facebook.com/groups/kouzelnaplaneta

Budeme rádi, když označíte naši oficiální stránku jako to se mi líbí:
KOUZELNÁ PLANETA - cesty fotografie, film, reportáže a promítání
www.facebook.com/kouzelnaplaneta

Nebo se můžete stát i našimi přáteli a dozvídat se o nás více:
Kateřina a Miloš MOTANI
www.facebook.com/katerinaamilos.motani
AKTUALITY


4.9.2023
Termíny pro veřejnost ve školní roce 2023/ 2024 jsou již uveřejněny na našem webu.
Našim hlavním tématem je ŠÍLENÁ INDIE
Termíny pro školy na našem webu neuveřejňujeme.3.9.2023
Pracujeme na našem NOVÉM WEBU.
Spuštění našich nových webových stránek předpokládáme koncem roku 2023.


ŠÍLENÁ INDIE
SÁRÍ, TURBANY, TANČÍCÍ VELBLOUDI A POSVÁTNÉ KRYSY

V pásmu se vypravíme do Jaipuru - města látek, zažijeme veselý SVÁTEK BAREV HOLI.
Vidět mauzoleum TAJ MAHAL je povinnost.
Ve starém městě VÁRÁNASÍ se lidé koupou v posvátné řece GANZE, pere se prádlo. Jestli nás čilí indičtí OBCHODNÍCI ještě nepřevezli, tak tady se jim to určitě povede.
Chodíme s pokorou těsně okolo ZAPÁLENÝCH POHŘEBNÍCH HRANIC. Navečer u řeky Gangy probíhá úchvatná ohňová CEREMONIE AARTI.
Ve městě Bikaner zažijeme pestrobarevný VELBLOUDÍ FESTIVAL. Budeme sledovat vzrušující VELBLOUDÍ ZÁVODY, velbloudí tanec a bojový zápas, obdivovat indické krásky oděné do barevného sárí, muže s turbany a pěstěnými plnovousy, TRADIČNÍ INDICKOU HUDBU a TANCE.
Prozkoumáme místa plná dravců, jeřábů, divokých pávů, veselý OPIČÍ CHRÁM, chrám plný posvátných krys. Spatříme divoké indické slony.
Prochodíme modré město JODHPUR, kamenné město Jaisalmer, město velbloudů Pushkar, pulzující HARIDWAR, spirituální Rishikesh a překrásný ZLATÝ CHRÁM.
S velbloudem se vydáme do POUŠTĚ THAR. Po celou naši indickou cestu nás budou pronásledovat nejrůznější malé i velké PROBLÉMY.
Do ulic nás vytáhne velká INDICKÁ SVATBA.
To nejúžasnější na celé přelidněné a špinavé Indii jsou však samotní INDOVÉ.

NEJNOVĚJŠÍ PÁSMO Z ASIE OD PODZIMU 2023
VELKÉ SAFARI & USMÍŘENÍ S AFRIKOU?
GEPARDÍ STEZKOU DO LACHTANÍ ZÁTOKY

Naše první kroky zamíří na místo, kde se nám stalo něco HODNĚ OŠKLIVÉHO. Kde nás s nožem v ruce přepadli a okradli.
Jaká bude naše nová africká cesta? Podaří se nám USMÍŘIT S AFRIKOU, která nám tolik ublížila?
Necháme Windhoek a nebezpečnou čtvrť KATURURU za zády a vyrazíme do divočiny. Budeme brouzdat savanou a pozorovat hbité GEPARDY. Podíváme se jim přímo do očí. V zátoce Walwis Bay podnikneme na kajaku veselou plavbu mezi lachtany.
Vydáme se do skalnaté oblasti SPITZKOPPE, kde jsou spousty drahokamů. Ochutnáme grilované hovězí maso, maso z kudu, oryxe, plody moře, ale i šneky na česneku.
DOBRODRUŽSTVÍ na nás bude čekat za každým rohem. V parku WATTERBERG obchází opice popelnice a stany. Jsou tady prasata, veverky i hbité MANGUSTY. Obrovské safari nás pak čeká v národním parku ETOSHA. Zažijeme VELKOU SLONÍ KOUPEL, uvidíme plaché nosorožce, oryxe, antilopy, zebry i spousty dlouhokrkých žiraf, šakaly, hyeny i lvy.
Ve městě OPUVO se setkáme se červenými Himba, pestrobarevnými Demba a kmenem HERERO, jehož ženy ještě stále nosí široké bohaté sukně a podivné rohaté turbany.
Na vlastní pěst se vydáme do další CHUDINSKÉ ČTVRTĚ a budeme doufat, že se nám mezi domorodci už snad nic špatného nestane.

NEJNOVĚJŠÍ PÁSMO Z AFRIKY OD PODZIMU 2021
VELKÉ CHLUPATÉ DOBRODRUŽSTVÍ,
SPOUSTY VESELÝCH A NAPÍNAVÝCH PŘÍBĚHŮ
A HLEDÁNÍ USMÍŘENÍ S AFRIKOU.
EXPEDICE BORNEO
OSTROV LOVCŮ LEBEK, NOSATÝCH OPIC A SLONÍCH TRPASLÍKŮ

V pásmu procestujeme úžasný OSTROV BORNEO.
Budeme brouzdat rušnými přístavy, ochutnáme pečené ryby. Město KUCHING nás překvapí moderním mostem. Uchvátí nás prales, vegetace, obrovský květ RAFLÉZIE, LÉTAJÍCÍ VEVERKY a lemuři, létající žáby, medvědi malajští, ORANGUTANI, nosaté a břichaté opice KAHAU, opice makakové, mrňavý okatý NÁRTOUN, jedovatý savec LORI, jedovatí HADI i škrtiči.
Vydáme se do vesnice LOVCŮ LEBEK. Nejobávanějším kmenem jsou IBAN, kteří žijí v dlouhých dřevěných domech. Tetování na kůži starého muže je svědectvím nedávných krvavých výprav. Uvidíme tradiční TANCE, uslyšíme moderní i orientální hudbu.
Budeme šnorchlovat s rybičkou Nemo, spatříme vzácné delfíny ORCELY, ryby LEZCE žijící na suchu a bahenní sopky.
Na řece Kinabatangan najdeme vzácné malé slony bornejské, ulovíme krokodýla. Jeskyně Gomantong Cave je plná ŠVÁBŮ, stonožek, netopýrů a rorýsů.
Vydáme se za MOŘSKÝMI CIKÁNY, kteří žijí na moři v dřevěných chatrčích na kůlech. S kmenem BAJAU se nám moc líbilo, a tak naše video za MOŘSKÝMI PIRÁTY potrvá celých sedm minut.

PÁSMO Z ASIE OD PODZIMU 2019
ORANGUTANI, NOSATÉ OPICE, LIDOJEDI A MOŘŠTÍ CIKÁNI,
JESKYNĚ PLNÁ ŠVÁBŮ JEN PRO SILNÉ POVAHY
A DALŠÍ KLENOTY BORNEA.
COPYRIGHT © 2002-2024 Kateřina & Miloš MOTANI
Website designed and managed by Motani