TAJEMSTVÍ POUŠTĚ
netušené krásy amerického jihozápadu

Fotografická publikace
formát knihy 25,5 x 23 cm
132 stran, popis jednotlivých oblastí, 172 barevných fotografií
17 ručně kreslených mapek

Autorská cena 190,- Kč
Úchvatné fotografie dvojice MOTANI přibližují oblasti severoamerické pouště a polopouště. Známé i málo známé oblasti Kalifornie, Arizony, Utahu, Nového Mexika a Colorada hýří těmi nejkrásnějšími barvami, neskutečnými tvary a překvapují neuvěřitelnou pestrostí, která nemá jinde na Zemi obdoby.

Cesta napříč Údolím smrti, jednou z nejsušších a nejteplejších oblastí na světě, je jejich prvním setkáním s pouští jako takové. Prožívají v ní krušné chvíle - nesnesitelná vedra, spalující slunce a namáhavé výšlapy terénem. Stejně tak v této na první pohled vyprahlé pustině nalézají krajinu neskutečné krásy.
Za Údolím smrti na ně čeká další poušť - písečné duny různých barev, nekonečné pláně, mohutná skaliska, široká údolí, hluboké kaňony, úzké soutěsky, kamenné mosty, pichlavé kaktusy, samota, růžová rána, blankytně modré nebe, úmorná vedra, spalující slunce, červené večery, hvězdnaté noci a večerní chlad...

A tam někde v té největší pustině se skrývá dokonce jedno doposud NEOBJASNĚNÉ POUŠTNÍ TAJEMSTVÍ...

Jejich první cesta napříč americkým divokým západem ovlivnila jejich další život. Rozlehlé dálky a tamní krajina jim učarovaly natolik, že se sem začali neustále vracet. V době prvního vydání této knížky sem během jedenácti let podnikli celkem devět cest, najeli okolo 62 500 kilometrů, našlapali spousty mil a nafotili stovky filmů...
AMERIKA INKOGNITA
Las Vegas, Zlato a Manitu

Fotografická publikace
formát knihy 25,5 x 23 cm
132 stran, popis jednotlivých oblastí, 172 barevných fotografií
16 ručně kreslených mapek

Autorská cena 190,- Kč
Fotografové a cestovatelé Kateřina a Miloš MOTANI popsali své četné cesty napříč severoamerickými pouštěmi v jejich předchozí knize Tajemství pouště a nyní vás zvou na cestu za poznáním dalších končin amerického divokého západu. Míří podél velmi rozmanitého, slunného i zamlženého pobřeží Kalifornie a Oregonu dál na sever až do státu Washington. Tam se u kanadských hranic nachází jedinečný pobřežní deštný prales Olympic. Při cestě objevují četné vodopády a sopečné oblasti.
Několikrát se vracejí k tajemnému "mrtvému" jezeru Mono Lake s podivnými tufovými útvary, připomínajícími cukrové homole. Stejně tak je přitahuje barevný Yellowstone - nejrozsáhlejší termální oblast na světě. Mezi nespočetnými gejzíry, bahnitými kotli a barevnými jezírky nacházejí krajinu nesmírné krásy. Na sklonku dne, v objetí chomáčů valící se páry, si připadají jako v podsvětí.
Vydávají se do opuštěného a svého času nejobávanějšího zlatokopeckého města Bodie, které vypadá, jako by ho lidé opustili teprve včera. V dřevěných chatrčích pobitých rezavým plechem zůstal stát nábytek, ležet příbory, oblečení a staré kufry,... V baru to vypadá, jako by se slavilo dlouho do noci, na plátně rulety jsou ještě rozdané žetony. A krám na rohu působí, jako by se v něm nepřestalo prodávat.
Divoce pulzující Las Vegas, ležící v pouštní krajině, jim připadá jako přízrak. Bloudí ulicemi osvětlenými pestrými neóny od časného rána až dlouho do noci. Při svých četných návštěvách se snaží pochopit tohle bláznivé město. Město, které lze jen milovat nebo nenávidět.

Z Las Vegas prchají opět do pustiny, aby v zemi Velkého Manitu nacházeli další neznámé oblasti - Ďáblovu zahradu, Údolí bílých duchů, Žlutou skálu, Malovanou zemi a další úžasná místa. Některá z těchto míst nejsou dokonce zanesena na žádné mapě. Roky pátrají po podivném kamenném monolitu v podobě kostnaté ruky sahající po nebi. Několik let také marně hledají velmi zvláštní barevný gejzír, který nepřipomíná nic pozemského...

V době prvního vydání této knihy absolvovali Kateřina a Miloš MOTANI již celkem devět dlouhých cest napříč americkým divokým západem. Ujeli dohromady asi 62 500 kilometrů, nachodili spousty mil a nafotili stovky filmů, přírodní krásy severní Ameriky totiž neberou konce. Druhá obrazová kniha autorů vám představí další pozoruhodné oblasti tohoto kontinentu. Po dlouhých úvahách se nakonec rozhodli ukázat i vám ta nejtajnější a doposud úzkostlivě střežená místa, která na svých cestách objevili.ZAKOUPENÍ A OBJEDNÁVKA KNIH
OBRAZOVÉ KNIHY je možno zakoupit přímo na představeních Kateřiny a Miloše MOTANI.
Volně na trhu se dají zakoupit pouze ve vybraných knihkupectvích a obchodech.
Lze je objednat také přes internet prostřednictvím E-MAILU.

Vámi objednané knihy Vám zašleme na dobírku nebo po zaplacení na naše konto.


NABÍDKA KNIH A KALENDÁŘŮ SPOLEČNOSTEM A FIRMÁM
Různé společnosti a firmy využívají naše KNIHY a KALENDÁŘE jako vhodné dárky pro své obchodní partnery a pro své zaměstnance.
Naší nabídky můžete využít také Vy.
Dále je možné nechat si u nás zhotovit EXKLUSIVNÍ NÁSTĚNNÉ KALENDÁŘE NA KLÍČ - s vlastním výběrem fotografií, různým designem a velikostí kalendáře dle požadavků a představ.
U všech kalendářů je možný dotisk reklamy.

V případě zájmu o objednání KNIH a KALENDÁŘŮ nás kontaktujte telefonicky nebo prostřenictvím E-MAILU.
COPYRIGHT © 2002-2019 Kateřina & Miloš MOTANI
Website designed and managed by Motani