ČILE PO CHILE ZÍSKALO "OSKARA" !
Multimedální projekce ČILE PO CHILE získala na prestižním rakouském festivale EL MUNDO 2012 velmi významné ocenění jako 3. nejlepší přednáška.
Tohoto festivalu, který se již po 14. konal v rakouském Judenburgu, se účastní ti největší dobrodruhové a cestovatelé z Rakouska, Německa, Švýcarska a jiných zemí.
EL MUNDO TROFEJ platí v německy mluvících zemích jako "OSKAR na cestovatelské a světoběžnické scéně".http://www.elmundo-festival.at/gal_7660056_pg_5.htm#7660056 http://www.elmundo-festival.at/gal_7660056_pg_5.htm#7660056 http://www.elmundo-festival.at/gal_7660056_pg_5.htm#7660056 http://www.elmundo-festival.at/gal_7660056_pg_5.htm#7660056ČILE PO CHILE
POUŠTÍ A PRALESEM AŽ NA KONEC SVĚTA

Chile je krajina plná kontrastů, od každého kousek - kus pouště, kus moře, laguny, solná jezera, sopky, gejzíry, kaktusy, palmy, ostrovy, hluboké pralesy, pravěké araukárie, ledovce. Přístavy pulsují životem, zapadlé vesnice dýchají poklidem, ledková městečka a tajemné geoglyfy minulostí. Na severu se rozkladá nejsušší poušť světa Atacama a tam úplně na jihu leží Ohňová země - konec světa.


V pásmu se Kateřina a Miloš MOTANI s vámi vydají do jižní Ameriky. V první etapě napříč severním CHILE procestujete s nimi nejsušší poušť světa ATACAMU, která se rozkládá mezi tichomořským pobřežím a vysokými Andami. Na své cestě Kateřina s Milošem nevynechají pulsující přístavy, ani zapadlé vesnice či opuštěná LEDKOVÁ MĚSTEČKA. V úplné samotě hloubají nad významem záhadných geoglyfů. Zkoumají úchvatnou pobřežní kaktusovou poušť.
Z přístavu Arica vystoupají během několika hodin na 4 500 metrů nad mořem - v Chile to jde rychle. Tři dny zápasí oba s výškovou nemocí. Na cestě vidí spousty různých zvířat - lachtany, věčně hladové pelikány, růžové plameňáky, zvědavé VIKUNĚ, drzé alpaky, vznešené lamy i bojácné činčily. V samotném srdci pouště Atacama tráví cestovatelé několik dní. Obdivují nádherné temně modré LAGUNY, solná jezera, zasněžené SOPEČNÉ KUŽELY, úchvatné Údolí měsíce i GEJZÍRY El Tatio. O jídlo se dělí s toulavými psi. A taky tvrdí, že jestli dávají někde LIŠKY dobrou noc, tak právě tady v Chile.
V druhé etapě své cesty se vydávají oba ze Santiaga de Chile směrem na jih. Na své cestě vyhledají pravěké ARAUKÁRIE. Celý den tráví v mapučské vesnici. Po tři dny a tři noci plují lodí mezi četnými FJORDY a pustými neobydlenými ostrovy. Na jihu se stávkuje a Puerto Natales nesmí opustit žádné auto. Kateřina s Milošem přemýšlí, jak se z této velmi nepříjemné situace co nejrychleji vymanit. V parku TORRES DEL PAINE na ně totiž čekají impozantní žulová skaliska, ledovcová jezera, vodopády a ohromná stáda lam huanaco.
Poté se s nimi vydáte do Argentiny k nádhernému burácejícímu LEDOVCI Perito Moreno. Potom se zase vrátíte do větrem bičovaného Chile, protože ještě zbývá vidět TUČŇÁKY, obdivovat u domorodců chuť do života i přes psí počasí a někde u Magellanského průlivu najít krásné rezavějící lodní vraky. Vedle nich chátrají plechové stavby opuštěné estancie - staré ovčí farmy.
Kateřina s Milošem dosahují také svého dávného snu - vstupují do OHŇOVÉ ZEMĚ. Vzdálenosti jsou nesmírné, cesty křivolaké a tak nezbývá, než pomýšlet na návrat. Nekonečnou argentinskou pampou míří oba opět na sever. Drkotají se hodiny a hodiny po kamenité cestě ke dvěma zvláštním JESKYNÍM. Jejich poslední dny na americkém kontinentě jsou nabité nečekanými VZRUŠUJÍCÍMI i dramatickými událostmi. Moře je podivně neklidné. Stejného večera zažívají Kateřina s Milošem, jaké to je tulit se s malými LACHTANY!


PÁSMO ČILE PO CHILE ZÍSKALO "OSKARA"!
Velmi úspěšná, pestrými barvami hýřící fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI z cesty napříč nejrozmanitější zemí světa, prošpikovaná spoustou veselých, napínavých a neobvyklých příběhů.COPYRIGHT © 2002-2021 Kateřina & Miloš MOTANI
Website designed and managed by Motani