TAJEMSTVÍ POUŠTĚ
NETUŠENÉ KRÁSY AMERICKÉHO JIHOZÁPADU

Úchvatné fotografie dvojice MOTANI přibližují oblasti severoamerické pouště a polopouště. Známé i málo známé oblasti Kalifornie, Arizony, Utahu, Nového Mexika a Colorada hýří těmi nejkrásnějšími barvami, neskutečnými tvary a překvapují neuvěřitelnou pestrostí, která nemá jinde na Zemi obdoby.


Manželé Kateřina a Miloš MOTANI žijící od roku 1989 v Rakousku se již řadu let věnují fotografování a cestování. Jejich tvorba je zaměřená na detailní vystižení různých podob, forem, tvarů a BAREV PŘÍRODY. Jejich fotografie překvapují nejen vysokou technickou kvalitou, ale hlavně svojí atmosférou zachycující pomíjivé okamžiky HRY SVĚTLA A STÍNŮ, které příroda nabízí. Tematicky se dvojice Motani zaměřuje zejména na oblasti pouští a polopouští. Své ojedinělé pásmo prezentují s úspěchem jak v České republice, tak i v zahraničí.
Jedinečná projekce, která je zpracovaná a prezentovaná nejmodernější digitální technikou, vás zavede na JIHOZÁPAD USA - do oblasti severoamerické POUŠTĚ a polopouště. Úchvatné FOTOGRAFIE jsou doprovázeny podmanivou HUDBOU inspirovanou indiánským etnikem a působivým komentářem.
Známé i málo známé oblasti Kalifornie, Arizony, Utahu, Nového Mexika a Colorada hýří těmi nejkrásnějšími barvami, neskutečnými tvary a překvapují neuvěřitelnou pestrostí, která nemá jinde na Zemi obdoby.
Cesta napříč ÚDOLÍM SMRTI, jednou z nejsušších a nejteplejších oblastí na světě, je jejich prvním setkáním s pouští. Prožívají v ní krušné chvíle a namáhavé výšlapy terénem. Stejně tak v této na první pohled vyprahlé pustině nalézají krajinu nepopsatelné KRÁSY. Za Údolím smrti na ně čeká další poušť - písečné duny různých barev, nekonečné pláně, mohutná skaliska, široká údolí, hluboké kaňony, úzké SOUTĚSKY, kamenné mosty, pichlavé kaktusy, samota, růžová rána, blankytně modré nebe, úmorná vedra, spalující slunce, červené večery, hvězdnaté noci a večerní chlad.
A tam někde v té největší pustině se skrývá dokonce jedno doposud NEOBJASNĚNÉ POUŠTNÍ TAJEMSTVÍ. Po shlédnutí jedinečného fotografického pásma možná i vy poznáte, jak rychle dovede poušť vyvolat ZÁVISLOST, které se mnozí nezbaví po celý svůj ŽIVOT...
Již první cesta napříč americkým divokým západem ovlivnila jejich další život. Rozlehlé dálky a pouštní krajina jim učarovaly natolik, že se sem začali neustále vracet. Během jedenácti let podnikli na americkém Divokém západě celkem DEVĚT CEST, najeli okolo 62 500 kilometrů, našlapali spousty mil a nafotili stovky filmů.


FOTOGRAFICKÁ UMĚLECKÁ PROJEKCE
Jedinečná a mimořádně úspěšná fotografická projekce dvojice Kateřiny a Miloše MOTANI napříč pestrobarevnými severoamerickými pouštěmi. Se záplavou nádherných fotografií.
Promítání doplňuje OBRAZOVÁ KNIHA "TAJEMSTVÍ POUŠTĚ".

1. CENA NA FESTIVALE CESTY 2006 !
Přednáška TAJEMSTVÍ POUŠTĚ byla oceněna hlavní cenou cestovatelů HANZELKY A ZIKMUNDA na prosiměřickém festivalu CESTY 2006.
COPYRIGHT © 2002-2021 Kateřina & Miloš MOTANI
Website designed and managed by Motani